Lütfen!
İlave kayıtlar ve Konular içeriğine katkıda bulunmak için iletişim kurunuz!

tefen67@hotmail.com


                                                                                                                                                  .


            Prof.Dr. Çetin MEKİK

 

      Prof.Dr. Çetin MEKİK

         
 30 Ağustos 1967 yılında Zafer Bayramı kutlamalarının yapıldığı sırada Devrek’te sezaryen yapılamadığı için Zonguldak’ta doğdu. Bakkal baba ve terzi annenin oğlu olan Mekik İlk ve ortaokulu Devrek’te okudu. 1981 yılında babasının vefatı sonrası girdiği sınavı kazanarak Ankara’daki yatılı Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine başladı. 1984 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri (Harita) Mühendisliği bölümünü 1988 yılında dereceyle bitirdi. Aynı sene Milli Eğitim Bakanlığının 1416 sayı yasa kapsamında düzenlediği sınavı kazanarak yurt dışı eğitim bursuyla İngiltere’de önce Cambridge’te okudu. Sonra Uydularla Konum Belirleme konusunda Newcastle Üniversitesinde doktorasını tamamlayarak Türkiye’ye döndü.

         1996 yılından bu yana o zamanki adıyla Zonguldak Karaelmas Üniversitesi günümüzdeki adıyla Bülent Ecevit Üniversitesinde çeşitli akademik aşamalarda (yardımcı doçent, doçent, profesör), idari görevlerde bulunan Prof.Dr. Çetin Mekik halen aynı üniversitenin Mühendislik Fakültesi Geomatik (Harita) Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

         İngilizce ve Türkçe olarak 120’nin üzerinde makale ve bildirileri, 3 kitabı (biri İngilizce) ve 2 uluslararası kitapta bölümü yayınlandı. Çeşitli ulusal ve uluslararası projeler yürüten ve konferanslarda oturum başkanlıkları yapan Mekik 2013 yılında Türkiye’de ilk defa uluslararası Global Navigasyon Uydu Sistemleri Sempozyumunu düzenledi. TÜBİTAK-Çaydag Danışma ve Yürütme Kurulu Üyelikleri de yapmış olan Çetin Mekik evli ve 3 çocuk babasıdır.

Tel (iş): 0372 291 2564

GSM: 0532 471 2203

E-mail: cmekik@hotmail.com

   http://geomatik.beun.edu.tr/mekik/

 

   

 

HASAN AKSAKAL

Hasan Aksakal

TBMM Başkan Müşaviri

1945 yılında Gökçebey’in Aktarla Köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde,Orta Okul ve Endüstri Meslek Lisesi’ni Zonguldak’ta okudu.

1964 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünü hem de Karabük Akşam Tekniker Okulu sınavını kazandı. Ekonomik nedenlerden dolayı Demir Çelik Fabrikasında çalışma imkânı veren Akşam Tekniker Okuluna devam etti ve ikinci sınıfa geçti.

Daha iyi olanaklar sunan bir öğrenim görmek isteği nedeniyle 1965 yılında girdiği iki aşamalı sınavlarda Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Elektrik Bölümü’nü ve yatılılık hakkını kazandı. 1968-1969 öğretim yılında mezun oldu.

Başarılı geçen öğrenimi sırasında uluslararası talebe mübadelesi sınavını da kazanarak öğrenim stajını Almanya’da yaptı.

Vatani hizmetini Ankara Mamak Muhabere Okulu ve Elektronik Ast Subay Okulu’nda Yedek Subay öğretmen olarak tamamladı.

1971-1972 yılları arasında bir yıl süreyle, Nevşehir ve Ankara Yıldırım Beyazıt Endüstri Meslek Liselerinde Elektrik Öğretmeni olarak çalıştı.

1972 Şubat’ında TRT’de stajyer Kameraman olarak göreve başladı. Üç ay sonra Ankara Televizyonu Elektromekanik Servis Şefliğine terfi etti. Daha sonraları Ankara Televizyon Müdürlüğü’nde Teknik Yönetmen, Trabzon Televizyonu Müdürü, Ankara Televizyonu Eğitim Kültür Proğramları Müdürlüğü, Ankara Televizyonu İşletme Müdür Yardımcılığı ve Ankara Televizyonu İşletme Müdürlüğü yaptı.

TRT Radyoları Yayın Hizmetleri Koordinasyon Müdürü iken, 25 ŞUBAT 2008 de TBMM Başkan Müşaviri olarak Kurumlar arası naklen atandı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

TRT de 30 yılı aşkın hizmeti sırasında; Televizyon ve Radyo Yapım, Yayın Teknikleri ile Etkin Yönetim Teknikleri konularında seminerlere katıldı. İki yıl süreyle TRT Personeli Sosyal Yardım Vakfında yöneticilik de yapan Hasan AKSAKAL, Avrupa Gazeteciler Derneği tarafında 2008 Medya Oskarları Basında Emeğe Saygı Ödülü ile onurlandırılmıştır.

e-posta : hasan.aksakal@tbmm.gov.tr  

Av. Kadir Cemal Tekeli

Ana sayfaAv. Kadir Cemal Tekeli

30.08.1947 tarihinde Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde doğdum.

İlkokul tahsilimi burada yaptıktan sonra ortaöğrenimimi 1965 yılında Karabük Demir Çelik Lisesi’nde tamamladım.

Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak 1970 yılında buradan mezun oldum.

Aynı yıl yedek subay olarak askere gittim, askerlik dönüşü Karabük’te avukatlık stajına başladım ve 1973 yılında Zonguldak Barosu’ndan “Avukatlık Ruhsatımı” aldım.

1973 yılında, İskenderun Demir Çelik Müessesesi Müdürlüğü’ne “Müşavir Avukat” olarak atandım. Bu müessesede 1979 yılında II. Hukuk Müşaviri, 1986 yılında da I. Hukuk Müşaviri olarak atandım.

Aynı kurumun 1994 yılında A.Ş. olması üzerine, I.Hukuk Müşavirliği görevi uhdemde kalmak suretiyle bu kurumda 1994 yılında “Yönetim Kurulu Üyesi” oldum ve 1996 yılına kadar bu görevi sürdürdüm.

İsdemir A.Ş.’nin özelleştirilmesi üzerine de 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevine atandım ve 2006 yılında da bu görevimden kendi isteğimle emekli oldum.

İsdemir’de çalışırken milyar dolarlarla ifade edilen davaların ve hukuki ihtilafların sorumluluğunu yüklendiğim gibi, ihale komisyonları, disiplin komisyonları, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde müzakereci olarak bulunmak gibi birçok benzer komisyonlarda çalıştım.

Keza, daha sonra görev aldığım Milli Eğitim Bakanlığı’nda da, hukuki ihtilafların takibi başta olmak üzere çeşitli hukuki konularda mütalaalar verdim ve birçok komisyonlarda görev aldım.

Prof. Dr. İsa EŞME

Prof. Dr. İsa EŞME

1947’de Devrek’te doğdu. 1970’de Çapa Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdikten sonra yedi yıl öğretmenlik yaptı. 1977’de üniversiteye geçti. Katıhal fiziği alanında, 1983 yılında doktor, 1989 yılında doçent, 1995 yılında profesör unvanlarını aldı.

Evli ve iki çocuk babası olan Eşme, 1977–1983 yıllarında, Karaelmas Üniversitesinin çekirdeği olan Zonguldak DMM Akademisinde görev yaptı. 1983’de girdiği Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden Ağustos 2000’de ayrıldı ve Maltepe Üniversitesine geçti. Burada Eğitim Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görev yapan Eşme, Mart 2005’de YÖK Üyeliğine, Ağustos 2005’de, YÖK Başkan Vekilliğine atandı. Bu görevden Şubat 2008’de ayrıldı.

Halen YÖK Üyesi ve Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Eşme’nin, katıhal fiziği, fen eğitimi, öğretmen eğitimi ve eğitimin güncel sorunları ile ilgili yayınları bulunmaktadır.

http://egitim.maltepe.edu.tr/files/File/isa_esme.pdf

Prof. Dr. Baki HAZER

Prof. Dr. Baki HAZER

2 Eylül 1950 yılında Devrek’te doğdu Tefen ilkokulunda okudu 1961 yılında Kastamonu göl ilk öğretmen okuluna girdi 1966 yıllında çapa yüksek öğretmen okuluna seçildi 1967 yılında İstanbul üniversitesi kimya bölümüne girdi.1972 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesinden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde Fizikokimya-Polimer Bilim Dalında 1978 yılında doktorasını tamamladı. 1984 de doçent, Şubat 2000 de profesör oldu. 1997 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde tam zamanlı profesör olarak göreve başladı.

KTÜ Kimya Bölüm Başkanlığı, Giresun Eğitim Fakültesi Dekanlığı, ZKÜ Kimya Bölüm Başkanlığı ve Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevlerinin yanı sıra lisans ve lisansüstünde fizikokimya-polimer kimyası alanında dersler verdi ve öğrenciler yetiştirdi. 2005 yılında Türkiye Kimya Derneğince Profesör Baki Hazer’e kimya biliminin ilerlemesine katkılarından dolayı şeref üyeliği verildi.

Profesör Baki Hazer bilim yaşamı süresince tanınmış üniversitelerde bilimsel araştırma bursları kazanarak doktora sonrası araştırmalar yaptı. Fulbright Profesörü olarak 1 yıl (1992) ve NATO bursu ile 3 ay (1995) Massachusetts Üniversitesinde, 1987 de 3 ay süreyle Royal Society-TÜBİTAK bursuyla Liverpool Üniversitesinde, NSF projesi ile 2000-2003 yılları arasında kısa sürelerle ve 2007 de NASA projesinde uzman araştırıcı olarak 6 ay Akron Üniversitesinde tanınmış bilim adamlarıyla ortak araştırma çalışmaları yaptı. 1979 yılında East Anglia Üniversitesinde 2 ay süre ile ileri organik kimya kursu aldı. TÜBİTAK-Marmara Araştırma Merkezinde 1994-2002 yılları arasında araştırma projesi danışmanlığı yaptı. Bu arada Gıda Enstitüsünde bakteriler yardımıyla polyester üretme laboratuarı kurulmasına öncülük etti. Polonya Bilimler Akademisi ve Gıda Enstitüsü ile beraber 1997-2000 yılları arasında biyobozunur gıda ambalaj malzemeleri üretimi üzerinde bir EUREKA projesi tamamladı. Halen amfifilik ısıya duyarlı polimerler, post polimerizasyon, biyobozunur polimerler, yağ polimerleri ve makromonomer başlatıcılar alanında araştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Altın nanoparçacıklar içeren yeni amfifilik polimerler sentezi konulu bir TÜBİTAK projesini yürütmektedir.

İstanbul, Kafkas, Celal Bayar, Sabancı ve Uludağ Üniversiteleriyle ICS-UNIDO Workshop on “Environmentally Degradable Polymers (Antalya), Silesian Meeting on Macromolecules (Zabrze-Polonya), Production and Uses of Biodegradable Plastics (Sao Paulo-Brezilya), Tokyo Institute of Technology (Tokyo), Tamkang University ve Fu-Jen Catholic University (Tai-pei-Tayvan) da son on yıl içinde davetli bilimsel konferanslar verdi. 6 doktora öğrencisi ve 11 yüksek lisans tez yönetip tamamladı. İki Türkçe ders kitabı var. Evli ve iki çocuk babasıdır. 2 Eylül 2009

Kimya Kulübü (Baki Hazer)

 

Bahri HAZER  

Bahri HAZER

Bahri Hazer, 14 Şubat 1952 Yılında Zonguldak'ın Gökçebey İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Gökçebey'de tamamladıktan sonra; Zonguldak Merkez Ortaokulu ve Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesini bitirdi.

Askerlik görevini Eğridir Dağ Komando Okulu, Kayseri Hava İndirme Tugayı ve Kıbrıs Birliğinde Komando Paraşütçü Çavuş olarak 1974 yılında Gazi unvanı ile tamamladı.

T.İş Bankası'nda göreve başladıktan sonra, İstanbul Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünden 1983 yılında mezun oldu.

1975 Yılında Göreve başladığı T. İş Bankası'nda sırasıyla Zonguldak, Gökçebey,  Kabataş Şubelerinde Memur iken Bankanın dahili sınavını Türkiye birincisi olarak kazandı. 

Yenicami, Kabataş Şubelerinde Şef Yardımcısı ve  Cihangir ile  en son  Mercan Şubesinde Servis Şefi  iken, kendi isteğiyle 1986 yılında işinden ayrıldı. 

On bir Yıllık Hizmetinin sekiz yılını yetkili olarak sürdürdü.

Bankanın olanaklarından istifade ederek, ağırlıklı olarak İktisat, İşletme, Mali Analiz ve Yönetim konularında eğitim aldı.

Serbest çalışmalarında İşletmecilik, Muhasebe Müdürlükleri, Denetim, Koordinasyon ve Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Müdürlüğü ve benzer branşlarda görevler aldı.

 

Yatırım, işletme, Danışmanlık ve Müşavirlik

Serbest, İşletme-İnternet konularında hizmetler vermektedir.

Özel çabaları ile Yaşamsal konularda bilimsel araştırma, eğitim ve  incelemelerini tamamlayarak İnternet ortamında eserler sunmaktadır.

( www.hazer.tv , www.yaratan.com bazıları)

Evli ve iki çocuk babasıdır.

http://bahri.hazer.tv

 
 • OMAK MAKİNA SANAYİ A.Ş.
  (Muhasebe- Danışmanlık)

 • KARADENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ A.Ş.
  ( Denetim-Genel Koordinasyon)

 • MANKAP YAĞ SANAYİ A.Ş.
  (Denetim)

 • BEY TV
  ( Sunucu-İşletme)

 • M.E. B.GÖKÇEBEY SÜRÜCÜ KURSU
  ( Kurum Müdürlüğü )

 • AKSER SERAMİK SAN. A.Ş.
  Muhasebe Müdürlüğü

 • KILINÇ SERAMİK SANAYİ A.Ş.
  Muhasebe Müdürlüğü

 • AKCAM CAM MOZAİK SAN. A.Ş.
  Koordinasyon-İşletme

 • MEMLEKETİM GAZETE MATBAACILIK A.Ş.
  İşletme- Yazı İşleri Müdürlüğü

 • SÜD-PEN LTD ŞTİ
  İletişim-Mali Analiz

 • BROSA EMLAK İNŞ.TUR.TİC.SAN.İTH.İHR LTD. ŞTİ
  Yönetici

 

Ramazan ÇAKIROĞLU

Ramazan ÇAKIROĞLU

(E) Öğr. Gör. S. Antropolg

1956 yılında Zonguldak ili, Devrek ilçesinde doğdu. İlkokulu Gökçebey-Çukur ilkokulunda, orta öğrenimini Gökçebey ortaokulunda, Lise öğrenimini ise M. Çelikel Akşam Lisesi’nde bitirdi. Çalışma yaşamına 1976 yılında Zonguldak S.S.K. Hastanesi’nde başladı.

Çalışma yaşamıyla birlikte; Lisans öğrenimini, Elazığ-Fırat Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümünde sürdürdü. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sosyal Antropoloji alanında lisans üstü çalışma yaptı.

1993–2004 yılları arasında ise, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Felsefe Grubunda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bu fakültede, ağırlıklı olarak SOSYAL DEĞİŞME, EĞİTİM SOSYOLOJİSİ, EĞİTİM FELSEFESİ, KÖY-KENT SOSYOLOJİSİ, AİLE SOSYOLOJİSİ, KURUMLAR SOSYOLOJİSİ, ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ İLE ANTROPOLOJİ’YE GİRİŞ DERSLERİ verdi.

Aynı üniversitede, bir saha çalışmasında “Kültürel Koruma” adında teorik bir model denedi. Alanıyla ilgili çeşitli konularda; Ulusal, Uluslararası kongre, sempozyumlarda bildiriler sundu. Branşıyla ilgili çeşitli panellere katıldı. 1998 yılında bir süre “Belçika’da Türk Çocuklarının Eğitim ve Uyum Sorunu” ile ilgili çalışmalarda bulundu. 2004 yılında emekli oldu.

Teorik Antropoloji ve Halkbilimi konusunda yoğunlaşan Ramazan ÇAKIROĞLU; orta derecede Fransızca ve İngilizce bilmekte ve iki erkek çocuk sahibidir.

Şimdilik; anı-edebiyat-portre yazıları ve öyküler yazmaktadır.

http://www.tefen67.com/index.php?menu=24&yno=4

Prof. Dr. Mustafa Çufalı  

Prof. Dr. Mustafa Çufalı

1962 yılında Gökçebey’in Uzunahmetler köyünde doğdu. İlkokulu Zonguldak Merkez ve Gökçebey’de, ortaokul ve liseyi Devrek’te okudu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nde bir yıl okuduktan sonra 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girdi. 1988 yılında buradan mezun oldu.

1990 yılında Polis Akademisi’ne Araştırma Görevlisi olarak girdi. Aynı yıl eğitim amacıyla İngiltere’ye gönderildi. Nottingham Üniversitesi’nde beş yıl eğitim gördü.

Yüksek lisans ve doktora eğitimini Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi alanlarında yaptı. 1995 yılında Türkiye’ye döndü. Siyasi Tarih alanında 2001 yılında Yardımcı Doçent, 2007’de Doçent, 2012’de Profesör oldu.

Litvanya, Suriye, Azerbaycan, Macaristan, Kırgızistan, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde Türkçe ve İngilizce dersler verdi, konferanslara konuşmacı ve oturum başkanı olarak katıldı.

Türkçe ve İngilizce olarak birçok dergi ve kitapta makaleleri ve kitap bölümleri yayınlandı; ulusal ve yerel TV programlarına katıldı. Tarih alanında yayınlanmış 6 adet kitabı bulunmaktadır.

e-posta adresi: mcufali@yahoo.com

Mustafa Çufalı'nın Yayınlarını görmek için buraya tıklayınız !

Şakir GÜLER

Şakir GÜLER

1962 Zonguldak doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Zonguldak’ta tamamladıktan sonra Kastamonu Eğitim Yüksek Okulu’nu okudum. Öğretmen olarak Diyarbakır’da göreve başladım. Daha sonra Sakarya’ya tayin oldum. Sakarya’daki görevim sırasında tanıştığım eşimle evlendik ve eşim Avusturya’da çalıştığı için ben de Avusturya’ya geldim. İlk üç yıl öğretmenlik yapmadım, işçi olarak çalıştım. Üç yıl sonra Türkçe öğretmeni olarak atamam yapıldı. Dolayısıyla 1996 yılından beri Viyana’da Türkçe öğretmeni olarak çalışıyorum.

 

Nurettin SARAÇLI

Nurettin SARAÇLI

1964 Zonguldak, Gökçebey/Herkime'de doğdu. İlkokul 3'ün yarısına  kadar Herkime İlkokulunda okudu. İlkokul 3'ün ikinci döneminden lise sona kadar 'yatılı' okudu. Üniversiteyi(2 yıllık) Kastamonu Eğitim Yüksek Okulu'nda okuyarak Mart 1986'da Rize'ye Sınıf Öğretmeni olarak atandı.  İçinde bir ukte olarak kalan lisans eğitimimi öğretmenlik görevini sürdürürken 1997 yılında Gazi Eğitim'de tamamladı.

Rize'den sonra sırasıyla Malatya, Zonguldak, Bartın illerinde sınıf öğretmeni ve okul yöneticisi olarak görev yaptı.

1997 yılından beri de Mersin'de görevini sürdürmektedir.

http://www.tefen67.com/index.php?menu=24&yno=2

Sezai KURTOĞLU

Sezai KURTOĞLU

16 Mart 1965 Herkime’de doğdu.

İlkokulu Herkime İlkokulunda bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Lisesini Parasız yatılı olarak kazandı. Ancak bir yıl sonra ayrılmak zorunda kaldı ve Devrek Lisesi’nde orta okul bölümünü okudu. Liseyi Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesinde parasız yatılı olarak okudu. ODTÜ Mühendislik Fakültesi MADEN Müh. Bölümünü 1990 yılında bitirdi. İki yıl özel bir şirkette mühendis olarak çalıştı. 1992 yılında İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Halen İzmir Karşıyaka Gümüşpala Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak çalışmaktadır.

Evli ve 1 çocuk babası.

http://tr-tr.facebook.com/people/Sezai-Kurtoglu/1115131475

Hüseyin KONAK (Haber için Tıkla!)

Hüseyin KONAK

1967 Yılında Zonguldak İli Gökçebey İlçesinde doğdu. İlk ve Orta öğretimini Zonguldak’ta, Yüksek Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

1992 Yılında İç İşleri Bakanlığında Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Ordu-kumru, Karaman-Ayrancı ve Bartın-Ulus Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. Asaleten Yozgat-Saraykent, Hatay-Hassa ve Karaman Başyayla Kaymakamlıklarında görev yaptı. Halen Sivas Vali yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Gökçebeyliler Hüseyin Konak'ı Ebedi istirahatgahına uğurladı

E. Kahveci  

E. Kahveci

1969 Duhancılar Köyü doğumluyum. Tütüncüoğlu İlkokulu'nu bitirdikten sonra 1980-1981 yıllarında Gökçebey Kur'an Kursunda okumuştur. Devrek, Bursa ve Zonguldak İmam Hatip Liselerinde orta öğretimi tamamlayıp, Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünü 1992 yılında bitirmiştir. Aynı yıl Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü'nde maden mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Karaelmas Üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

MTA'nın Kozlu, Gelik, Armutçuk, Amasra sondajlarında 2000 yılına kadar, 2000 yılından itibaren yurdun çeşitli yerlerinde sondajlarda çalışmıştır (Tarsus, Ardahan, Tunçbilek, Elbistan, Soma, Niğde). 2010 yılından beri de Beypazarı-Çayırhan II. Rezerv Sahası çalışması kapsamında Çayırhan'da çalışmaktadır.

Prof. Dr. Aytekin ALBUZ  
  Prof. Dr. Aytekin ALBUZ

Prof. Dr. Aytekin ALBUZ

Resmi Web Sitesi

1971 yılında Devrek'te doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Gökçebey'de, lise öğrenimini ise Devrek'te tamamladıktan sonra, 1988 yılında ailesi ve müzik öğretmeni Rıdvan TÜRKEKUL'un da yönlendirmeleriyle G.Ü.G.E.F. Müzik Eğitimi Bölümüne girdi. 1992 yılında Müzik Eğitimi Bölümünden pekiyi derece ile mezun oldu. Lisansüstü öğrenim düzeyinde ise Prof. Ayfer TANRIVERDİ'nin yönlendirme ve danışmanlığında önce G.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü'nün Müzik Eğitimi Anabilim dalında açmış olduğu Yüksek Lisans sınavını kazandı ve 1995 yılında pekiyi derece ile tamamladı, ardından yine aynı enstitünün Müzik Eğitimi Anabilim dalında açmış olduğu Doktora sınavını da kazanarak 2001 yılında pekiyi derece ile mezun oldu.

Bir süre farklı orta dereceli okullarda müzik öğretmenliği yaptıktan sonra, 1994 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri öğretmenlik sınavını kazanarak, Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne öğretmen olarak atandı. Bu okulda Müziksel işitme-okuma ve Viyola derslerini yürüttü.

1996 yılı Haziran ayında G.Ü.G.E.F. Müzik Eğitimi Bölümü'nde açılan Araştırma Görevliliği sınavını kazandı ve 1997 şubatında bu göreve atandı. 1998 yılında ise aynı bölümde Öğretim Görevliliği'ne yükseltildi.

Müzik eğitimi alanında araştırma-incelemeleri, makaleleri, bildirileri ve farklı yazarlara ait müzik kitaplarında çalışmaları yer alan Albuz; yanı sıra konser etkinliklerine katılmakta, aynı zamanda da konser programlarında oda müziğine ilişkin pek çok eseri seslendirilmektedir.

2001-2003 yılları arasında, (İstanbul / Çekmeköy Hv. Svn. Okulunda 4 aylık Yd.Sb. eğitimi aldıktan sonra) vatani görevini Edirne/Karaağaç 54. Mknz. P. Tug. Hv.Snv. Bataryası Tk.K. olarak ifa eden Albuz; Tğm. rütbesi ile terhis oldu.

2006 yılında Güzel Sanatlar / Müzik Teorileri alanında Doçent ünvan ve yetkisi aldı; 26/09/2011 tarihinde ise Profesör'lüğe yükseltildi.

Albuz, G.Ü.G.E.F. Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı A.B.D.'nda farklı zamanlarda Viyola, Müziksel işitme- okuma, Armoni-Kontrpuan-Eşlikleme, Piyano Eşlik ve Piyano dersleri verdi. Halen; aynı A.B.D. lisans programında “Viyola” ve “Piyano”, lisansüstü öğretimde de “Viyola” ve “Eğitim Müziği Ekseninde Piyanoya Dayalı Besteleme ve Eşlik Stilleri” derslerini sürdürmekte ve yanı sıra lisansüstü tez danışmanlıklarını yürütmektedir.

Orhan Bayraklı

Orhan Bayraklı

1977 yılında Devrek’te doğdu İlk Okulu Gökçebey’e bağlı Örmeci köyünde, ortaokulu Bakacakkadı’da liseyi ise Gökçebey Lisesi’nde tamamladı. Vatani görevini 1997 yılında Kayseri’de tamamladı 2000 yılından bu yana İstanbul’da ikamet etmektedir.

İstanbul’un Gaziosmanpaşa İlçesinde 2003 yılında sosyal-kültürel-ekonomik anlamda hemşerilerimizin birlik ve beraberliği amacı ile kurulan İstanbul Zonguldaklılar Derneği’nin Başkanlık görevini yürütmektedir, ayrıca modelist olarak bir firmada çalışmaktadır

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

www.zonguldakyarvedayder.tr.com.tr

 

Lütfen!
İlave kayıtlar ve Konular içeriğine katkıda bulunmak için iletişim kurunuz!

tefen67@hotmail.com

Ana sayfa